2024-04-26 12:15

Tricolorii mici, EGALI cu olandezii în primul meci din Campionatul European de tineret

|  23:56

Tricolorii mici au inceput cu un meci egal Campionatul European de fotbal Under 21, din Ungaria si Slovenia. Naționala lui Mutu a facut 1-1 cu Olanda, dupa o partidă în care a ratat mari ocazii de gol.

Olandezii au deschis scorul in minutul 16, insa Andrei Ciobanu a egalat cu un sut fabulos dintr-o lovitura libera.

Același Ciolbanu putea să aduca victoria Romaniei chiar în ultimul minut de joc, dar șutul sau a fost respins în corner de portarul olandez.

Pentru Romania urmeaza meciul cu Ungaria, unde este nevoie de o victorie pentru a mai putea spera la o calificare in faza urmatoare.

In celalalt meci al grupei, Germania a învins Ungaria cu scorul de 3-0.