2024-04-30 11:04

Meci SPECTACOL pe Cluj Arena: România All Stars vs Galatasaray Legends. Hagi, Popescu, Adrian Ilie, Mutu au încântat românii

|  22:48

Adrian Mutu, Gică Hagi, Gică Popescu, Adrian Ilie sau Mario Jardel sunt doar câteva dintre numele care au stârnit ropote de aplauze la meciul demonstrativ România All Stars – Galatasaray Legends. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 4-4.

Adrian Mutu (21’, 31’) și Ciprian Marica (27’, 58’) au înscris pentru echipa României. Hasan Kabze (46’) și Mario Jardel (63’) au marcat pentru Galatasaray, iar Bogdan Stelea a trimis mingea în propria poartă, intenționat, în minutul 40, după șutul slab al lui Jardel.

În debutul reprizei secunde, Gică Hagi (58 de ani) a fost aproape de un gol de generic, dar mingea trimisă cu stângul, din lovitură liberă, a nimerit bara, în zona vinclului porții.

Din echipa România All Stars au făcut parte: Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Adrian Ilie, Adrian Mutu, Florin Răducioiu, Ciprian Marica, Ionel Ganea, Marius Niculae, Ioan Ovidiu Sabău, Ionuț Lupescu, Răzvan Raț, Gheorghe Mihali, Iulian Filipescu, Bănel Nicoliță, Constantin Gâlcă, Răzvan Prodan (fiul regretatului Didi Prodan), Cristian Dulca, Bogdan Stelea, Florin Prunea, Tibor Selymes.

Echipa Galatasaray Legends a fost formată din: ​​Mario Jardel, Bulent Korkmaz, Hakan Unsal, Umit Davala, Ergun Penbe, Fatih Akyel, Kerem Inan, Suat Kaya, Hamit Altintop, Capone (Carlos Alberto de Oliveira), Ayhan Akman, Umit Karan, Hasan Kabze, Cihan Haspolatli, Faruk Atalay, Sabri Sarioglu.

Câteva zeci de mii de oameni au participat la evenimentul de pe Cluj Arena, transmite Digisport.ro