2024-04-30 11:51

Brazilia a dat-o-n BARĂ la Cupa Mondială! Croația merge în semifinale

|  19:50

Croația s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale după lovituri de la 11 metri și a învins Brazilia, una din favoritele competiției. O minge trimisă în bară la penalty-uri a trimis Brazilia acasă.

După un meci care s-a încheiat cu 0-0, două goluri au venit în reprizele de prelungiri.

În min. 105+1, după o acţiune superbă, Neymar trece de Sosa, driblează portarul şi înscrie pentru Brazilia.

Croația își ia revanșa în minutul 116 când Orsic pasează la Petkovic, care egalează la primul şut pe poartă a croaţilor. Mingea e uşor deviată de Marquinhos.

Loviturile de la 11 metri au adus victoria Croației cu 4-2. Livakovic a apărat execuţia lui Rodrygo, iar Marquinhos a trimis în bară, declanșând bucuria croaților.