De la ghicitul în palmă la mersul pe catalige și realizarea unei telenovele din fotografii chiar pe tărâmul care a dat lumii telenovelele, misiunile din cursa pentru ultima șansă de aseară au solicitat atenția, capacitățile fizice, dar și creativitatea concurenților. Cele trei echipe care s-au aliniat la startul acestei întreceri au fost cele situate pe ultimele două locuri în cursa anterioară – Jean și Dinu Gavril, Puya și Melinda – dar și perechea aleasă la ultimul vot de la careu în acest sezon: Cătălin Scărlătescu și Doina Teodoru.
După o zi de neuitat în Bucamaranga, Columbia, Puya și Melinda au ajuns pe ultimul loc la Irina Fodor. A fost a doua oară când echipa s-a aflat în această ipostază, așteptând verdictul totemului din cufăr – iar dacă data trecută deznodământul fusese favorabil, de data aceasta vulturul a fost roșu.
După 8 etape în cel mai spectaculos reality show din România, Puya și Melinda au ieșit din competiție.
”Mi-a plăcut foarte mult această experiență. Sunt foarte încântată că am putut să fac parte din ea. Mi-am depășit multe frici și am ieșit din zona mea de confort”, a declarat Melinda. ”Am fost uimit să descopăr în această aventură câte se pot face într-o zi. Te schimbă o astfel de experiență. De câte ori voi avea ceva greu de făcut, o să compar cu ceea ce am făcut aici. Plecăm mai puternici de la America Express”, a spus Puya.
După ce episodul a fost difuzat, Melinda și Puya au mulțumit pentru toată susținerea pe care au primit-o. Nu mai este un secret că, de-a lungul competiției, telespectatorii s-au atașat de concurenți și despărțirile devin tot mai grele.
”Vă mulțumim pentru toată susținerea!!!”, a notat Melinda pe Instagram. Același mesaj a fost postat și de Puya.