2024-04-20 10:56

Simona Halep s-a CALIFICAT în semifinalele de la Stuttgard după o victorie frumoasă

|  22:29

Simona Halep, victorie frumoasă, în sferturile turneului de la Stuttgart cu rusoaica Ekaterina Alexandrova (26 de ani, 34 WTA).

Simona Halep - Ekaterina Alexandrova 6-1, 6-4 într-un sfert de finală în care jucătoarea noastră a avut o stăpânire de sine foarte bună. Simona Halep (29 de ani, 3 WTA) va juca în semifinale împotriva învingătoarei din meciul Aryna Sabalenka - Anett Kontaveit.

Simona Halep a început foarte bine partida și și-a adjudecat primul set în doar 22 de minute. A comis apoi câteva erori, dar până la urmă concentrarea ceva mai mare a ajutat-o să-și ia revanșa. În ultimele confruntări directe cu Ekaterina Alexandrova fusese învinsă.

Acum, însă, Simona Halep și Ekaterina Alexandrova se află la egalitate: 2-2.  26.130 de euro și 185 de puncte în clasamentul WTA de simplu a reușit să obțină Simona Halep după calificarea în sferturi.