2024-04-24 15:14

Multă baftă, Robert Glință! Acum e rândul tău

|  10:08

După rezultatele excepționale obținute de David Popovici de la Budapesta, vine rândul acum lui Robert Glinţă să concureze într-o nouă finală la Campionatul Mondial de înot pentru seniori în bazin de 50 m.

Astăzi, de la ora 19:02, în direct pe TVR, sportivul pregătit de Luka Gabrilo şi Ciprian Glinţă va concura în finala de la 50 m spate, alături cei mai buni înotători ai momentului în această probă.

Vineri seară, în semifinale, Glinţă a încheiat cursa cu timpul de 24.54 secunde, a şasea performanţă la general.

Pentru Robert aceasta este cea de-a doua finală la competiţia din Ungaria, după cea de la 100 m spate, acolo unde s-a clasat pe locul opt.

Aparut in Puterea24 / Ultima modificare in data de: 2022-06-25

In legatura cu acest articol...

David Popovici și antrenorul său vor fi DECORAȚI de președintele Iohannis

Veste senzațională pentru David Popovici. Guvernul îl umple de bani!

Câți bani va primi David Popovici pentru medaliile de aur câștigate?

VIDEO Ministrul Sportului, bucurie în direct pentru performanța lui David Popovici: ”O țară întreagă trebuie să-l PRIMEASCĂ la aeroport”

Primele declarații ale fenomenului David Popovici după succesul de la Budapesta: ”Sunt un tip banal care e capabil să facă lucruri extraordinare”

VIDEO David Popovici este dublu CAMPION mondial! A câștigat și proba de 100 metri liber

Mesajele președintelui Iohannis și ale premierului Ciucă după victoria istorică a lui David Popovici

VIDEO David Popovici, dupa ce a bătut recordul la juniori: ”Încă mai am foame pentru PERFORMANȚĂ!”

VIDEO Performanță pentru România: David Popovici e noul CAMPION mondial la 200 metri liber