2020-12-04 01:16

Universitatea Craiova continuă LUPTA pentru titlu în Liga1, după o victorie cu FCSB

|  23:01

Universitatea Craiova își menține avantajul în clasament față de CFR Cluj în cursa pentru titlul de campioană a Ligii 1, după ce a învins FCSB cu scorul de 2-1.

Oltenii au înscris ambele goluri din penalty prin Cicăldău în minutul 24 și Nistor în minutul 55. La rândul său, FCSB a egalat pentru 1-1 în minutul 37 prin Iulian Cristea.

Finalul de meci le-a dat emoții craiovenilor, mai ales la șutul lui Dumitru din minutul 81 când portarul Pigliacelli a scos fabulos mingea de pe spațiul porții.

După acest rezultat, Craiova s-a distanțat, cel puțin pentru moment, la patru puncte de campioana CFR Cluj, care va juca luni o partida contra celor de la Gaz Metan.