2024-04-23 09:09

Keșeru rupe plasele în Bulgaria. Așteptăm goluri de la el și la națională

|  18:08

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat de patru ori pentru Ludogoreţ în meciul cu Etar, scor 6-0, din etapa a 17-a a campionatului Bulgariei. Așteptăm o mică parte din ploaia asta de goluri și în tricoul echipei naționale a României, unde Keșeru, dar și alți atacanți care au îmbrăcat în ultimii ani tricoul primei reprezentative, au rămas datori.

Keşeru a marcat în minutele 6, 36, 41 şi 52. Pentru Ludogoreţ au punctat şi Krachunov '39 (autogol) şi Oliveira-Souza (90+2).

Atacantul poate mai marca, însă a fost schimbat în minutul 56. El are acum 12 reușite în acest sezon, fiind al doilea în clasamentul golgheterilor.

În clasament, Ludogoreţ este lider, cu 42 de puncte, iar Etar este pe ultimul loc, cu 11 puncte.