2026-06-16 02:21

Alertă în Capitală: Două persoane amenință că își dau FOC, de pe acoperișul unei case

 |  19:58
Alertă în Capitală: Două persoane amenință că își dau FOC, de pe acoperișul unei case

Forţele de ordine din Bucureşti intervin, miercuri, după ce două persoane s-au urcat pe acoperişul unui imobil din Sectorul 3, iar la faţa locului se deplasează şi negociatori.

Din primele informaţii, ar fi vorba despre un bărbat şi o femeie, soţ şi soţie. Ambii amenință că își dau foc dacă nu vine primarul.

Cei doi locuiesc într-un imobil naţionalizat care a fost retrocedat şi care ar fi primit ordin de evacuare. 

”La data de 19 aprilie 2023, în jurul orei 17.30, poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti - Secţia 11 au fost sesizaţi, prin 112, cu privire la faptul că 2 persoane se află pe acoperişul unei locuinţe, din Sectorul 3”, a transmis, miercuri, Poliţia Capitalei, conform News.ro.

Sursa citată a precizat că la faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul secţiei pentru a lua primele măsuri, precum şi negociatori şi echipaje din cadrul ISU Bucureşti - Ilfov.


Aparut in Puterea24 / Ultima modificare in data de: 2023-04-19



Parerea ta...

Doresc sa comentez



PUBLICITATE


Ultimele stiri


PUBLICITATE





PUBLICITATE